۷ علامت هشدار دهنده شروع آلزایمر که باید جدی گرفت

0
824
Loading...


اغلب تصور می شود که بیماری آلزایمر یک بیماری است که افراد مسن را تحت تأثیر قرار می دهد، اما می تواند در افراد زیر ۶۵ سال نیز تأثیر بگذارد. اما چگونه می توان علامت های آلزایمر را تشخیص داد؟

graphicstock.com

اشتباهات مکرر

همه افراد گاه به گاه مواردی را اشتباه می گیرند. برای مثال تلفن همراه، عینک، کلید یا وسایلی مشابه را در یخچال می گذارند یا وسایل را به اشتباه مورد استفاده قرار می دهند. این موضوع تا حد زیادی به نوع پردازش اطلاعات در ذهن افراد مرتبط است

تکرار صحبت ها

طبق گفته انجمن آلزایمر، افراد مبتلا به آلزایمر در اوایل ابتلا ممکن است سخنان و سؤالات خود را تکرار کنند، بدون این که متوجه باشند که قبلاً همان سؤال را پرسیده اند. وقتی این اتفاق رخ می دهد زمانی است که افراد صحبت های خود را در مدت زمان بسیار کوتاهی تکرار کنند

عادت خواب شما تغییر می کند

بسیاری از افراد مبتلا به آلزایمر در خوابیدن با مشکلاتی مواجه می شوند. تغییرات خواب ممکن است نشان دهنده شروع زودرس آلزایمر باشد خوابیدن در طول روز یا احساس خواب آلودگی در طول روز و عدم توانایی خوابیدن در شب از نشانه های آلزایمر است.

شما بسیار فراموشکار شده اید

از دست دادن حافظه شایعترین علامت بیماری آلزایمر است. این معمولاً یکی از اولین نشانه هایی است که دیده می شود، اما تشخیص داده نمی شود. علائم زودرس آلزایمر معمولاً از زمانی شروع می شود که افراد در دهه ۴۰ یا ۵۰ زندگی خود قرار دارند. اما از دست دادن حافظه نیز یک بخش عادی از پیری است؛ بنابراین قرار نیست هر نوع فراموشکاری نشانه آلزایمر در نظر گرفته شود. طبق اعلام انجمن آلزایمر، مسائل مربوط به حافظه که نشان دهنده پیری طبیعی است، شامل مواردی مانند عدم توانایی به خاطر سپردن جزئیات یک مکالمه یا رویدادی است که یک سال پیش اتفاق افتاده است، یا عدم توانایی به یاد آوردن نام آشنایی. اما نشانه های یک مشکل شناختی ممکن است نادیده گرفتن جزئیات رویداد ها یا مکالمات اخیر یا عدم شناخت یا دانستن نام اعضای خانواده باشد.

Loading...

مشکلات در انجام کار های روزمره

اغلب افراد در دوران ابتدایی آلزایمر خود دچار چالش می شوند و از پس حل معما های پیچیده فکری بر نمی آیند. در این مرحله کار های چندوجهی مشکل تر انجام می شود، انجام محاسبات ریاضی ممکن است زمان بیشتری طول بکشد و حتی نوشتن دفترچه خاطرات نی سخت می شود. حتی گاهی ممکن است یک دستور آشپزی به سختی اجرا شود.

احساس افسردگی یا تغییر شخصیت

طبق اعلام انجمن آلزایمر، حدود ۴۰ درصد از افراد مبتلا به آلزایمر دچار افسردگی می شوند. افراد مبتلا به آلزایمر که دچار افسردگی هستند تحریک پذیرند و دچار اختلال خواب می شوند. تغییراتی دیگر شامل اضطراب، پرخاشگری، عصبانیت، ترس، سوء ظن نیز از دیگر نشانه های آلزایمر است

مشکل تصمیم گیری

افراد مبتلا به آلزایمر در اوایل بیماری خود با مشکل تصمیم گیری مواجه می شوند و حتی گاهی بیش از حد پول خرج می کنند یا دچار ولخرجی می شوند.

Loading...

جواب دهید

نظر دهید
نام خود را وارد کنید