آب فاتر چیست و چه فایده هایی دارد

0
2034
Loading...


بسیاری از پزشکان طب سنتی  و پزشکان مدرن توصیه می کنند آب بسیار سرد ننوشید. چرا که اندامهای داخلی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. ابن سینا طبیب معروف ایرانی نیز توصیه به نوشیدن آب ولرم دارد و می گوید آب سرد قطعا باعث می شود در سالمندی با مشکلاتی روبه رو شوید

closeup of woman’s hand with glass of water touching it

افرادی که آب به مقدار کافی در طول روز استفاده نمی‌کنند دچار مشکلات جدی پوستی از قبیل افتادگی یا خشکی پوست می‌شوند، تاکید کرد: خستگی، بی‌حالی، سنگ کلیه، یبوست و بواسیر از دیگر عوارض کم‌آبی بدن به شمار می‌آیند.

اما آب فاتر چیست و چه فوایدی دارد

در طب سنتی آب جوشیده‌ای را که ولرم شده است آب فاتر می‌گویند که بسیار سبک است و می تواند برای کمک به درمان برخی بیماریها مفیدباشد.آب فاتر را به راحتی می توانید تهیه و هنگامی که ناشتا هستید استفاده کنید

چطور آب فاتر تهیه کنیم

همانطور که گفته شد آب فاتر آب ولرم است. برای تهیه این آب می توانید از آب چشمه استفاده کنید. اگر به آب چشمه دسترسی ندارید می توانید از آب لوله کشی هم استفاده کنید.

آب شهری کلر و فلوئور زیادی دارد و به دستگاه تنفسی آسیب می‌رساند، ولی وقتی جوشیده می‌شود مقدار زیادی از کلر آن از بین می‌رود.

Loading...

مصرف آب فاتر به همراه چند قطره آب لیموترش تازه را بهترین نوشیدنی برای پاکسازی بدن می شود، استفاده از این ترکیب در افرادی که قصد ترک اعتیاد دارند، ضروری بوده، زیرا منجر به سم‌زدایی کبد و معده می‌شود.

اشخاصی که دچار اضافه وزن هستند می توانند آب فاتر را به همراه چند قطره آب لیموترش تازه هر روز صبح مصرف کنند تا ماهانه ۲ تا سه کیلوگرم کاهش وزن داشته باشند.

آب فاتر به همراه چند قطره لیموترش تازه و عسل برای کاهش حرارت بدن و رفع عطش موثر است. افرادی که مشکل زخم یا ورم معده دارند نباید این نوشیدنی را با معده خالی مصرف کنند

فواید آب فاتر چیست

این درحالیست که گفته می شود،آب فاتر املاح از جمله کلر و فلوئور کمتری نسبت به آب لوله کشی داردکه مصرف روزانه چهار تا پنج لیوان آب فاتر در مبتلایان به سنگ کلیه یا پروستات ضروری است.

این آب در صورتی که ناشتا یا موقع افطار استفاده شود:

– معده و کبد را پاک می‌کند.

– بدن و دهان را خوشبو می‌کند.

– دندانها را محکم می‌کند.

– چشم را قوی و بینایی را جلا می‌دهد.

– رگها (ژنها) را که هیجان کرده فرو می‌نشاند.

– مره (صفرا و سودا) و بلغم را درمان می‌کند (سه مزاج را تعدیل می‌کند که بهترین درمان است).

– گرمی معده را فرو می‌نشاند.

– درمان میگرن نیز هست.

Loading...

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here